YouTube dan Para Kazanma

Merhaba Ek Gelirin Okurları.

 

Bu Gün Sizlerle Beraber Youtube dan Nasıl Para Kazanılır Onu Öğreneceğiz.

 

Bildiğiniz gibi youtube dan bir kaç sene öncesine kadar reklam izleyip de para kazanamama gibi bir şikayet te bulunurduk. Fakat Youtube buna bir son verdi..!

 

Artık izlediğim reklamlardan herkes para kazanabilicek. Tek yapmamız gereken bir Youtube hesabı açıp özgün videolar çekip paylaşmak. Bu sayede youtube “Adwords” aracılıgıyla aldıgı videolu reklamları bizim videolarımızdan önce veya video ortalarında göstererek bizim de ek gelir elde etmemize olanak sağlıyor.

 

Peki YouTube dan para kazanma nasıl işliyor.?

Youtube dan para kazanma bildiğiniz gibi bir çok yerli / yabancı firmaların müzisyenlerin kendi reklamını yapmak için “Adwords” Google nin kendi reklam ajansına reklam vermesiyle başlar. Siz videolarınızdan para kazanmayı aktif ederek videolarınızın başında ortasında sonunda veya video izlerken alttan metin reklamlarıyla izleyenlerinize reklam göstererek para kazanırsınız.

Youtube’da 2 türlü para kazanma var. Bir tıklama başı bir gösterim başı. Tıklama başı reklamlar adından anlaşıldığı gibi her tıklandığında siz para kazanırsınız. Gösterim başı kazanç ise 1,000 Gösterim bası kazanılan paradır. Videolarınız her 1,000 izlenmeye Adsense / YouTube un belirlemiş olduğu parayı kazanırsınız.

 

YouTube sizin çektiğiniz videonun içeriğine göre videonuza reklam ekler ve bu sayede kitle elde tutmak dediğimiz terimle her reklam gerçek kitleye ulaşır , bu sayede reklamlarınız kullanıcıların / izleyicilerinizin dikkatini çeker ve tıklama alarak daha çok para kazanırsınız…

 

youtube para kazanma youtube nasıl para kazanılır youtube para kazanma özelliğini aktif etme

 

Youtube’dan para kazanmak.?

 

Youtube nasıl para kazanılır sorusunu duyuyor gibiyim. Evet arkadaşlar youtube dan para kazanmak için gerekli alet edevatlar biraz var. Bunların başında eğer ekran kaydı yapmayacaksınız bir kameraya ihtiyacınız var. Çünkü HD Kamera kaydı ile yaptığınız videolar daha çok izlenir ve daha anlaşılır olur. Video anlaşılır olur sa eğer daha cok izlenme süresi alırsınız… Bu sayede daha çok gelir elde edebilirsiniz.

Youtube dan para kazanmak için ilk olarak bir youtube hesabına ve Adsense hesabına ihtiyacınız var. Youtube hesabınız da “Para Kazanma” için gerekli şartları karşılıyor olmanız gerekmekte. Bu gerekli şartlar  Yıl içerisinde en az 4,000 Saat yani bu da 240,000 dakika yapar. izlenmiş olmanız gerekmekte. Ve bunun yanı sıra kanalınıza en az 1,000 kişi abone olmuş olması gerekmekte. gerekli şartları karşıladığınız “içerik yöneticisi” bölümünden kanalım sekmesine girerek para kazanma açma isteği gönderebilirsiniz. Bu para kazanma isteğini gönderirken sizden bir ilişkilendirilmiş Adsense hesabı isteyecek. Adsense hesabı bu nedenle gerekli olduğunu anlamış oluyoruz… Youtube a üye olurken kullanmış olduğunuz mail hesabıyla veya başka bir mail hesabıyla Adsense ye Üye olabilirsiniz. ( YouTube a üye olurken kullandığınız mail hesabıyla üye olmanızı tafsiye ederim ; çünkü her yerde farklı mail adresi kullanan bir çok insan bir çok üyeliğini unutuyor böyle bir durumla karşılaştıgınızda hesabınızda ki her hangi bir durumda hiç bir şekilde hesabınıza müdahale edemezsiniz.) Üyelik açtığınız adsense hesabınızı Youtube Kanalınızla ilişkendirdikden sonra Youtube a para kazanma özelliği açma isteği gönderebilirsiniz. Youtube genellikle çok kısa sürede isteği onaylar veya red eder. Fakat gerekli gördüğü taktirde bu incelemeyi uzun tutabilir’ki bu sizin güvenliğiniz için geçerli.

 

Peki Youtube İçin Adsense Hesabı şartmı ?

Evet arkadaşlar. Youtube için Adsense hesabı şart. Çünkü Youtube size ödeyeceği parayı direkt olarak Youtube Kanalı üzerinden ödemiyor , Her ayın 15 inde Youtube dan kazandığınız para Adsense hesabınızda toplanır , ve bu toplanan para Adsense hesabınızdan sizin adınıza acılan bir banka hesabına gönderilir.

 

Youtube dan kazandığım parayı nasıl çekerim.

Youtube dan kazandığınız paa Adsense hesabınızda toplanır , bu toplanan parayı çekmek için Adsense sizden güvenlik amaçlı bir kaç bilgi ister. Bu adınıza açılan bir banka hesabı ve Pin doğrulama. Adınıza Açılan banka hesabını ödemeler kısmına girdikden sonra Adsense size 0,01 Krs ile 1 TL arasında bir tutar gönderir ve sizin banka hesap sahibi olduğunuzu teyit etmek için sizden size gönderilen tutarı Adsense hesabınızdaki gerekli yere girerek onaylamanızı ister. Bu onaylama işlemini laikiyle yerine getirdiğinizde Youtube Para Kazanma işinde bir adım daha atmış olursunuz.

Adsense PİN Doğrulama nedir.?

Adsense Pin Doğrulama Google nın getirmiş olduğu bir güvenlik önlemidir , Sizin gerçekte kim olduğunuzu anlamak için hesabınızda belirli bir tutar olduğunda size 8 haneli bir pin kodu oluşturur ve hesabınıza kayıt ettiğiniz ev / iş / ofis adresinize posta olarak gönderir. Bu pin kodu oluşturuldukdan 3-5 iş günü sonra postaya verilir. Ve bu postanın bulunduğunuz il / ilçeye bağlı olarak 2-4 hafta sürebilir gelmesi. Bu posta elinize ulaştığında Adsense den geldiğini bir bakışta anlayacaksınız. Hemen Adsense hesabınıza girip gerekli yere 8 haneli Pin kodunuzu girip güvenlik şartlarını yerine getirmiş olursunuz.

Adsense Pin Kodum Elime Ulaşmadı Ne Yapabilirim.?

Eğer Adsense pin kodunuz elinize ulaşmadıysa önceki pin kodunun olusturulması üzerinden belirli bir tarih geçmesi gerekmekte. Belirli tarih geçtikden sonra tekrar bir PİN Kodu oluşturup göndermesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde 3 defa pin kodunuz elinize ulaşmaz ise Adsense Suppot ile iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen unutmayın , Pin kodunuz elinize ulaşmadan Pin Kodu yerine her hangi bir amaçla sebeble kafadan sallama pin kodu girmeyin , 3 Defa üst üste pin kodunu yanlış girerseniz reklam gösteriminiz durdurulabilir Bu taktirde videolarınızdan para kazanamazsınız.

Evet arkadaşlar Youtube dan Para Kazanma Yazımızın Sonuna Geldik. Eğer Atladığım Unuttuğum Konu Var İse Lütfen Yorum Olarak Belirtin Güncelleme Yapayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir